Jak zarabiać na OLX – 3 sposoby na których zarobiłem 4000 PLN

Kiedy byłem młodszy spotykałem się nagminnie z pewnym problemem. Mój komputer był zawsze za słaby by grać na nim w nowe gry, a ja zawsze miałem za mało pieniędzy na zakup części. Chęć posiadania maszyny, która nie wprawiała by mnie w poczucie bezsilności. Zmusiła mnie do wielogodzinnych poszukiwań po różnych portalach w celu zakupienia potrzebnych części chociaż za kilka złotych mniej.

Skupiłem się z czasem na 4 z nich. Allegro, Olx, Alibaba i Aliexpress, i stały się one najczęściej odwiedzanymi przeze mnie stronami. Lecz niestety, mimo iż znajdowałem doskonałe okazję, cena nadal była dla mnie nie do przełknięcia. Uświadomiłem sobie, że nawet największa okazja jest dla biednego mnie za droga.

Postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę o różnicach w cen między stronami w celu zdobycia wymaganych funduszy. Skupiłem się na początku częściach tanich, poniżej 50 PLN, by pod koniec dojść do przedmiotów, które skupowałem nawet po 200 PLN.

Poniżej znajduję się dokładny opis metod, lecz jeżeli coś nadal byłoby niejasne, na samym końcu artykułu zamieściłem film instruktażowy. Miłego zarabiania!

Metoda 1 (Procesory Phenom x6)

Phenom II x6

Może od razu do konkretów, pierwszym sprzedawanym przeze mnie przedmiotem były procesory Phenom II x6 pod gniazdo AM3. Czemu te procesory są fajne na handel? Jest ku temu kilka powodów:

  • Procesory te nawet dziś mają wystarczająca ilość rdzeni (6 rdzeni, 6 wątków)
  • Płyty je obsługujące są nadal łatwo dostępne w niewielkiej cenie
  • Są to najwyższe modele pod socket AM3. Więc wszyscy którzy chcą ulepszyć swój komputer bez wymiany płyty (i pewnie RAM’u) decydują się przeważnie na najmocniejsze modele procesorów z danej rodziny.

Wyszukiwanie okazji było bardzo proste, ponieważ na stronach alibaby i aliexpress wpisywałem frazę „Phenom x6”. I tak oto znajdowałem te procesory po około 130 PLN sztuka z darmową wysyłką. Sprzedawałem je natomiast na allegro i olx po 200 PLN zarabiając na każdym 70 PLN.

Metoda 2 (Płyty główne z chipsetem x79)

Płyta pod socket 1366, z chipsetem x79

A oto kolejny przedmiot, którym z sukcesami handlowałem. Zacznę od razu czemu był to hit w moim małym sklepie. Tutaj sytuacja była całkowicie odwrotna niż w przypadku phenoma, gdyż na płyty z socketem 1366 (typ gniazda procesora) jest ogrom tanich i mocnych procesorów. I nie jest niczym niezwykłym znalezienie 8-rdzeniowej jednostki w cenie około 150 PLN. Gdzie jest haczyk? Właśnie w dostępności płyt głównych, Nawet najtańsze modele to wydatek około 400 PLN. I tu wkraczałem ja.

Wystarczyło wejść na aliexpress, by po wpisaniu frazy „x79” można było znaleźć w kilka minut płyty w cenie około 210 PLN z wysyłką. Gdzie na naszym polskim allegro najtańsze modele były dostępne po 380 PLN. Tutaj jednak sytuacja jest troszkę bardziej rozbudowana, ponieważ płyty różnią się między sobą chociaż ilością slotów pamięci RAM, warto na to zwrócić uwagę. Jeżeli jesteś zainteresowany tą metodą polecam zapoznać się z filmem, instrukcja wideo mówi więcej niż tysiąc słów.

Metoda 3 (Dyski HDD 500 GB)

dysk hdd 500 GB
Dysk HDD o pojemności 500 GB

Ostatni przedmiot do handlu. I według mnie też najprostszym, bo rezygnujemy z zagranicznych portali i skupiamy się wyłącznie na olx i allegro. Są to dyski HDD o pojemności 500 i 1000 GB (bardziej lubiłem te mniejsze), dyski te są wykorzystywane w tanich zestawach. Wiec tutaj króluje wyłącznie cena i to wykorzystywałem.

Wchodzimy na allegro i przechodzimy do kategorii elektronika -> komputery -> dyski i pamięci przenośne -> dyski HDD. Filtrujemy wyniki po interesującej nas pojemności i sortujemy po cenie od najniższej. W tym momencie pierwszą interesującą mnie ofertą (pamiętaj by sprawdzić czy dyski są sprawne przed kupnem!), są dyski w cenie 25 PLN z darmową dostawą przy kupnie 2 sztuk. Sprzedaż też jest bardzo prosta, ponieważ na OLX w mojej okolicy (30 KM) takie same dyski są najtaniej wystawione po 50 PLN. Więc mamy 100% zysku na sztuce przy jednej prostej sprzedaży.

Podsumowanie

Zarobiłem na tych 3 produktach około 4000 PLN na przestrzeni niecałego roku. Dlaczego przestałem zarabiać jak to taka doskonała metoda? Może to dziwnie zabrzmi, ale nie potrzebowałem już więcej pieniędzy.

Starałem się używać tej metody wyłącznie gdy brakowało mi funduszy na rozbudowę własnego komputera, ponieważ nie chciałem jej całkowicie wyeksploatować. Oraz zwyczajnie handel nie jest moim docelowym źródłem zarabiania, nie czuję się w nim najlepiej. Dlatego dziś dziele się z wami tym źródełkiem, by teraz ktoś inny mógł na nim zarobić.

Czas…. start! Kto to pierwszy ten lepszy! miłego zarabiania!

Pozdrawiam
Rafał Leszek