Podsumowanie zarobków – Listopad (183,63 PLN)

Nic nie działa na wyobraźnie tak jak szelest dolarów lub brzęk monet. Najprzyjemniejszy artykuł miesiąca dla mnie właśnie się pojawił, oto wjeżdża podsumowanie Listopada 2020.

Krótko, na temat i bez krasomówstwa. Troche liczb i wykresów w których króluje kolor zielony (YEAH!). Wykresy są interaktywne, więc można choćby kliknięciem w legendę wykresu kołowego ukrywać sobie pojedyncze inwestycje. Będę starał się więcej takich przydatnych funkcjonalności, nie tylko w podsumowaniach.

Status inwestycji

Zainwestowane pieniądze mam w 3 serwisach, na 4 kontach, łącznie jest to kwota 10234,64 PLN. Więc od startu bloga do ostatniego dnia października inwestycja wzrosła o 394,69 PLN. Rozkład funduszy znajduje się w poniższej tabeli i wykresie.

SerwisWielkość z poprzedniego miesiącaZmiana wielkości
eToro – own3 637,62+ 394,69
eToro – copy2 402,330
Mintos2 400,000
Degiro1 400,000
chart created with amCharts | amCharts

Zwrot z inwestycji

Udało mi się zarobić łącznie 338,71 PLN w tym miesiącu z inwestycji. Najwięcej zarobiłem na eToro podczas kopiowania innych trejlerów, a najwiecej straciłem na samodzielnym inwestowaniu również na eToro. Mimo mniejszych zarobków, najbardziej podoba mi się sposób inwestowania na Degiro. Ponieważ przejrzystość platformy oraz możliwość całkowitego braku zaangażowania w inwestycje powoduje, że jest to obecnie najprzyjemniejszy sposób. Poniżej znajdują się dokładne dane w postaci listy i wykresu.

  • eToro – own: -85,38 PLN
  • eToro – copy: 336,46 PLN
  • Mintos: 70,49 PN
  • Degiro: 17,14 PLN
chart created with amCharts | amCharts

Wydatki

Wydatki, nieodzowny element życia każdego z nas, w tym miesiącu zebrały się 3 sztuki:

Domena PL tego bloga = 12.16 PLN

Hosting = 117,93 PLN

Konto „premium” na forum o zarabianiu = 24,99

Zakup domeny i hostingu pod bloga jest raczej wydatkiem, którego nie musze komentować. Dlatego skupię się na zakupie konta premium na forum o zarabianiu. Zrobiłem to ponieważ chciałem dedukować się w sposobach zarabiania w internecie. Tych ogólne dostępnych, jak i tych troche bardziej ukrytych. Chociaż nie wiem czy kiedykolwiek mi się to zwróci, zawsze istniej możliwość, że kiedyś dowiem się czegoś przydatnego.

Wszystkie wydatki wyniosły 155,08 PLN, więc całkiem sporo, ale były one raczej nieuniknione.

Podsumowanie zarobków – Listopad 2020

Po skomplikowanej operacji matematycznej gdzie od zysków odejmę wydatki wychodzi mi, że w listopadzie wyszedłem 183,63 PLN na plus. Jak na pierwszy miesiąc zarabiania na łamach tego bloga to całkiem zacny wynik. Ba! a nawet powiem, że to jeden z lepszych w moim życiu, wiec jestem bardzo z niego zadowolony. Ale nie spocznę na laurach, moim małym postanowieniem jest by co miesiąc zysk był coraz większy, nawet o symboliczna złotówkę.

Do wyznaczonego celu zarobienia
1000 PLN z internetu pozostało mi 816,37 PLN, moim marzeniem było by zrobienie tego do końca tego roku.

Oprócz oczywistych celi finansowych, chciałbym w nadchodzącym miesiącu rozszerzyć portfolio o jeden lub dwa nowe serwisy oraz zasilić bloga conajmniej 4 nowymi postami.

Trzymajcie się ciepło, bo strasznie wieje, cześć!