Podsumowanie zarobków – Grudzień (315,27 PLN)

Zapraszam was do ostatniego cząstkowego podsumowania w 2020. Miesiąc związany z mikołajem jest specyficzny na rynkach finansowych. Podczas niego następuje znaczne spowolnienie po zawsze intensywnym listopadzie. Wyhamowanie to jest spowodowane mniejszą ilością dni handlowych oraz około świątecznym rozluźnieniem. Mimo tego wynik u mnie na czysto jest wyższy niż w listopadzie, choć nie ukrywam, że liczyłem na więcej.

Status inwestycji

Zainwestowane na dzień dzisiejszy mam 12234,64 PLN. Od ostatniego dnia listopada moja inwestycja wzrosła o 2000 zł. Dołożyłem fundusze na Degiro, ponieważ uznałem, że spadki cen akcji w okolicach 24-28 grudnia są odpowiednim momentem na powiększenie portfela dywidendowego.

Od następnego podsumowania będę podawał inwestycję na eToro w jednym wierszu. Ponieważ postanowiłem zlikwidować jedno z kont by ułatwić sobie zarządzanie funduszami.

SerwisWielkość z poprzedniego miesiącaZmiana wielkości
eToro – own4 032,310
eToro – copy2 402,330
Mintos2 400,000
Degiro1 400,00+ 2000,00
chart created with amCharts | amCharts

Zwrot z inwestycji

Ładnie zieloniutko na wykresie w tym miesiącu na wszystkich moich inwestycjach, Zadziwiająco dobre wyniki z wszystkich platformach, nic tylko się cieszyć. Przychód łącznie z serwisów wyniósł 315,27 PLN.

eToro – własna inwestycja jak i kopiowani ludzie przynieśli całkiem fajny pieniądz, ponad 200 zł, więc z samego tego serwisu zgarnąłem piękny złoty banknot.

Degiro – piękny wzrost cen akcji spowodował taki świetny wynik. Niestety tak jak pisałem w swoim wpisie o dywidendach główna porcja dywidendy wpada u mnie najwcześniej w marcu. Wiec styczeń po korekcie cen moze okazać się bardzo czerwony. Mimo tego chcę znacząco powiększyć swój „portfel emerytalny”.

Mintos – Prosto jak zawsze, wszystkie fundusze są pod opieką auto investmentu. Typowo wrzuć i zapomnij, mimo tego wynik całkiem zacny i z miesiąca na miesiąc będzie tylko większy.

  • eToro – own: 46,51 PLN
  • eToro – copy: 153,97 PLN
  • Mintos: 24,97 PN
  • Degiro: 89,82 PLN
chart created with amCharts | amCharts

Podsumowanie zarobków – Grudzień 2020

W tym miesiącu nie miałem żadnych wydatków więc od zarobionych 315,27 PLN nie odejmuję nic. Powoduje to, że tegoroczny grudzień jest najlepszym miesiącem pod względem zysku od założenia bloga (A jest to aż drugi miesiąc!). Dla mnie taki wynik to coś niesamowitego, 10 PLN, kawałek papieru z mieszkiem pierwszym, codziennie bez pracy. Jak byłem młodszy marzyłem o czymś takim.

Spełniłem cel związany z ilością napisanych postów, cztery sztuki zaplanowałem i cztery dostarczyłem. W styczniu chciałbym napisać ich conajmniej pięć.

Cel finansowy czyli 1000 PLN z internetu pozostaje nadal niezdobyty, tylko gdy go zdobędę wyznaczę sobie nowe cele! Teraz już takie sensowne i z określonym terminem realizacji.

W styczniu również będę testował kilka nowych sposobów pozyskiwania jak i mnożenia kapitału. Więc spodziewajcie się kilku fajnych artykułów. Ale to od jutra, bo śniegu napadało pierwszy raz od kilku lat, idę lepić bałwana. Cześć.

Rafał Leszek